Archiwa Rodzinne Niepodległej

 
Archiwum Państwowe w Gdańsku uruchomiło punkt konsultacyjny w ramach projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, w którym można uzyskać wszelkie informacje na temat tworzenia archiwów domowych, ich porządkowania i opisywania. Poradzić się można również na temat sposobów zabezpieczania materiałów zgromadzonych w zbiorach rodzinnych aby uchronić je przed uszkodzeniem lub zniszczeniem.


Jednocześnie chcemy zaprosić wszystkich, którzy posiadają cenne dla historii materiały, w szczególności te związane z okresem odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, do przekazania ich do zasobu Archiwum Państwowego w Gdańsku, bądź użyczenia ich, abyśmy mogli wykonać z nich skan i udostępniać historykom oraz wszystkim zainteresowanym.


Punkt konsultacyjny:


Archiwum Państwowe w Gdańsku
ul. Wałowa 5
80 - 858 Gdańsk


 


 Wersja do druku Do góry

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.