Otwarcie wystawy pt. „Wisła w dokumencie archiwalnym”

Dnia 21 czerwca w Gdańsku na ul. Grobla I została otwarta ogólnopolska wystawa plenerowa pt. „Wisła w dokumencie archiwalnym”. Ekspozycję zainicjowaną przez dr. Wojciecha Woźniaka, Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, przygotowało Archiwum Państwowe w Gdańsku, przy współpracy wielu archiwów państwowych. Jej otwarcia dokonał Ryszard Wojtkowski, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych wraz z Piotrem Wierzbickim, Dyrektorem Archiwum Państwowego w Gdańsku.  W uroczystości wzięli udział przedstawiciele archiwów państwowych z Bydgoszczy, Katowic i Torunia, władz samorządowych, instytucji kultury, środowiska naukowego Uniwersytetu Gdańskiego. Wystawie towarzyszy katalog zawierający ponad 230 skanów materiałów archiwalnych. Uzupełniają go krótkie informacje źródłowe do dziejów Wisły w zasobach archiwów państwowych uczestniczących w tym przedsięwzięciu. Zarówno wystawa jak i katalog jest w wersji dwujęzycznej: polskiej i angielskiej. Projekt został w całości sfinansowany ze środków Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.