Dokumentacja firmy Verrens Finance Sp. z o.o. z siedzibą w Ostródzie zostanie przejęta przez Archiwum Państwowe w Gdańsku.

 

Uprzejmie informujemy, że w związku z postanowieniem Sądu Rejonowego w Olsztynie VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego o braku środków na koszty dalszego przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej przejętej przez firmę przechowalniczą Verrens Finance Sp. z o.o. z siedzibą w Ostródzie, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych wskazał Archiwum Państwowe w Gdańsku, jako właściwe do przejęcia dokumentacji osobowej i płacowej zgromadzonej przez wyżej wymienioną spółkę.

Podczas ekspertyzy archiwalnej i konserwatorskiej przeprowadzonej przez pracowników Archiwum Państwowego w Gdańsku w dniu 16 marca 2017 r. w miejscach dotychczasowego składowania dokumentacji, stwierdzono, że, z powodu niewłaściwych warunków przechowywania, duża część dokumentacji zgromadzonej firmę Verrens Finance Sp. z o.o. znajduje się w złym stanie technicznym. Akta są także zakażone mikrobiologicznie, co stwarza zagrożenie dla osób mających z nimi styczność. Obecnie dokumentacja jest przewożona do miejsca, w którym zostanie osuszona, zdezynfekowana i oczyszczona. Następnie dokumentacja zostanie przewieziona do magazynów Archiwum Państwowego w Gdańsku, gdzie zostanie uporządkowana, rozmieszczona na regałach i zewidencjonowana. Wtedy możliwe będzie dokonanie oceny zawartości i kompletności przejętych akt.

Z uwagi na dużą ilość dokumentacji (ok. 1,5 kilometra bieżącego na półkach archiwalnych) oraz około 200 zakładów pracy, których dokumentację zgromadziła firma Verrens Finance Sp. z o.o., czas potrzebny na wykonanie wymienionych prac wyniesie około roku, licząc od momentu przekazania dokumentacji do zasobu Archiwum Państwowego w Gdańsku.

W związku z powyższym rozpoczęcie wydawania poświadczonych kopii dokumentacji przewidziane jest na drugą połowę 2018 r.

O postępach w prowadzonych pracach będziemy informować na bieżąco.

Formularz wniosku


 Wersja do druku Do góry

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.