Komunikat w sprawie dokumentacji pracowniczej zgromadzonej przez byłą firmę przechowalniczą Verrens Finance Sp. z o.o. z siedzibą w Ostródzie.

 

Uprzejmie informujemy, że w związku z brakiem środków na dalsze prowadzenie działalności przechowalniczej przez firmę Verrens Finance Sp. z o.o. z siedzibą w Ostródzie, Archiwum Państwowe w Gdańsku zostało wskazane jako właściwe do przejęcia dokumentacji osobowej i płacowej zgromadzonej przez tę firmę.

Podczas ekspertyzy archiwalnej i konserwatorskiej przeprowadzonej przez pracowników Archiwum Państwowego w Gdańsku w miejscach składowania dokumentacji stwierdzono, że z powodu niewłaściwych warunków przechowywania, duża część dokumentacji zgromadzonej przez firmę Verrens Finance Sp. z o.o. znajduje się w złym stanie technicznym. Akta były m.in. zawilgocone i zakażone mikrobiologicznie.

Na fotografiach jedno z miejsc składowania dokumentacji pracowniczej przez byłą firmę przechowalniczą Verrens Finance Sp. z o.o.

 

W okresie od lipca do listopada 2017 r. na zlecenie Archiwum Państwowego w Gdańsku, dzięki środkom przyznanym przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych, dokumentacja była przewożona, osuszona, dezynfekowana i oczyszczana. Obecnie akta są porządkowane i ewidencjonowane. Po zakończeniu tych prac możliwe będzie dokonanie oceny kompletności dokumentacji i jej udostępnianie.

Z uwagi na dużą ilość dokumentacji (ponad 1,8 kilometra na półkach archiwalnych) oraz ponad 200 zakładów pracy, których dokumentację zgromadziła firma Verrens Finance Sp. z o.o., termin rozpoczęcia udostępniania akt planowany jest na drugą połowę 2018 r.O postępach w pracach będziemy informować na bieżąco.

Formularz wniosku o wydanie poświadczonych kopii dokumentacji


 Wersja do druku Do góry

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.