Biblioteka

 

Biblioteka Archiwum Państwowego w Gdańsku liczy ponad 21 tysięcy woluminów, w tym ponad 14 tysięcy książek, przeszło 6 tysięcy czasopism i około 600 sztuk zbiorów specjalnych.
Zgromadzone w zasobie biblioteki książki to przede wszystkim publikacje dotyczące historii powszechnej, Polski, Pomorza, Gdańska, Elbląga i mniejszych miast pomorskich. Resztę stanowią publikacje specjalistyczne z zakresu archiwistyki i nauk pomocniczych. Dużą część zasobu bibliotecznego stanowią drukowane dzienniki urzędowe administracji pruskiej i polskiej.

Zbiory biblioteki archiwum udostępniane są w pracowni naukowej. Biblioteka posiada katalog kartkowy w układzie alfabetycznym i rzeczowym. W osobnym katalogu wyróżnione zostały też publikacje dotyczące historii Gdańska i starodruki.

Zbiory biblioteki Archiwum udostępniane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:15 do 14:45 (w czwartki dodatkowo do godziny 17:00). Realizacja zamówień na materiały biblioteczne odbywa się od 9:00 do 13:00 o pełnych godzinach zegarowych.


 Wersja do druku Do góry

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „Ogólne Rozporządzenie”) Archiwum Państwowe w Gdańsku informuję, że >>> czytaj dalej

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.